Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Gemmologia
Bursztyn
Gemmologia
Konserwacja
Nauka
Prawo
Prezentacje
Raporty
Relacje
Rzeczoznawstwo
Sylwetki
Technika
Technologie
Trendy
Wydarzenia

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Znaczenie inkluzji w procesie identyfikacji szmaragdów Cz. I – szmaragdy naturalne Tomasz Sobczak
Źródło wiadomości: 3(9)

Inkluzje dwufazowe w postaci ,,chorągwi'' zwane ,,jardin'' (franc.,, ogródki'') (Kolumbia)

Identyfikacja charakterystycznych inkluzji stanowiła zawsze dostateczną podstawę do wnioskowania o naturalnym lub syntetycznym pochodzeniu kamienia. Badanie rodzaju i charakteru inkluzji przy odróżnianiu szmaragdów naturalnych od syntetycznych ma dla gemmologów podstawowe znaczenie.

Szkolenia znawców diamentów PTGem finansowane z funduszy UE Wrocław 2009/2010
Źródło wiadomości: 3(6)
Polskie Towarzystwo Gemmologiczne, Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania oraz Centrum Edukacyjne „Omega” zapraszają na szkolenia z dziedziny znawstwa diamentów jubilerskich. Szkolenia planowane na lata 2009-2010 będą całkowicie finansowane z funduszy UE.

Rzeczoznawcy diamentów jubilerskich PTGem
Źródło wiadomości: 2(5)
Rzeczoznawcy
diamentów jubilerskich PTGem


                         Rzeczoznawcy diamentów jubilerskich PTGem



    W dniu 10 maja 2008 roku odbył się w Centralnym Ośrodku Kształcenia Gemmologów PTGem w Warszawie egzamin kwalifikacyjny dla kandydatów na rzeczoznawców diamentów jubilerskich.
    Egzamin zorganizowały wspólnie Polskie Towarzystwo Gemmologiczne i Zakład Gemmologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach procesu dostosowywania rzeczoznawstwa gemmologicznego w Polsce do standardów obowiązujących w większości krajów Unii Europejskiej. Do egzaminu przystąpili kandydaci legitymujący się zdaniem egzaminu po ukończeniu specjalistycznego szkolenia w zakresie znawstwa diamentów jubilerskich organizowanego przez PTGem w latach 2006-2007 oraz udokumentowali swoją co najmniej dwuletnią praktykę w zawodzie związanym z branżą jubilerską.
    Pomyślne zdanie egzaminu było niezbędnym warunkiem do uzyskania przez kandydata uprawnień do wykonywania rzeczoznawstwa i używania tytułu rzeczoznawcy diamentów PTGem.
    Poniżej przedstawiamy wykaz osób, które w wyniku egzaminu takie uprawnienia uzyskały:
Beata Czajkowska-Tyc, Małgorzata Dygas-Konopacka, Magdalena Gawrońska, Karolina Jachimowicz, Robert Kacprzak, Jarosław Kolec, Marian Makieła, Bronisław Pazio, Beata Sroczyńska.
    Redakcja „RynkuJubilerskiego.pl” składa wszystkim uprawnionym serdeczne gratulacje. (ts)

Ocena cyklu szkoleń gemmologicznych organizowanych przez PTG w 2006-2007 Hanna Winczaruk, Centrum Edukacyjne Omega, Tomasz Sobczak, COKG PTGem
Źródło wiadomości: 4(4)
PTGem od kilku lat organizuje dla swoich członków profesjonalne i kompleksowe szkolenia gemmologiczne (diamenty i kamienie szlachetne) finansowane z funduszy Unii Europejskiej, które zostały ocenione bardzo pozytywnie po dwuletnim cyklu zajęć za lata 2006-2007. PTGem zaprasza na kolejne szkolenia, które będą organizowane w latach 2008-2009 we współpracy z Szkołą Wyższą Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu.
Udział w szkoleniach można zgłaszać na adres e-mailowy: info@ptgem.org



Certyfikat "poprawny inaczej" (ts)
Źródło wiadomości: 4(4)
W Polsce można spotkać wiele certyfikatów „poprawnych inaczej”, jednak niektóre firmy jubilerskie przekraczają w tej materii wszelkie dopuszczalne normy.


Wszystkich 11, aktualnie od 0 do 5
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] >>>



Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.