Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Złotnictwo
Dziedzictwo
Bursztyn
Informacje
Innowacje
Nauka
Organizacje
Prezentacje
Relacje
Technika
Technologie
Trendy

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Drugie życie biżuterii – rozmowa z Michaliną Owczarek
Źródło wiadomości: 4(14)
Michalina Owczarek jest studentką V roku w Katedrze Biżuterii ASP w Łodzi i laureatką konkursów złotniczych oraz designerskich. W tegorocznym XXI Konkursie im. Władysława Strzemińskiego „Projekt” zdobyła aż 3 nagrody – jedną z nich ufundowało Międzynarodowe Centrum Targowe, organizator targów Złoto Srebro Czas.

KRÓLMETALI
Źródło wiadomości:
Fascynacja złotem jest stara jak świat. Nie było epoki obojętnej na jego blask i cenę.Uznawane za cudowny metal stało się źródłem legend, przenośni, porównań i przysłów. Było miernikiem wartości, wskaźnikiem dobrobytu i atrybutem władzy. Przedmiotem pożądania zwykłych obywateli i przestępców. Tradycja obdarowywania przedmiotami ze złota w dowód szacunku i miłości przetrwała do dziś.

Lemel VIII Jacek A. Rochacki
Źródło wiadomości:
18 kwietnia br. w Warszawskim Ośrodku Kultury przy ulicy Elektoralnej 12 odbyło się zebranie informacyjne zorganizowane przez Komitet Organizacyjny Kongresu Kultury Polskiej. Organizatorzy zreferowali zebranym przedstawicielom środowisk twórczych - w ich liczbie przedstawicielowi Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych - stan przygotowań do kongresu, mającego się odbyć w Warszawie na początku grudnia br. Przy tej okazji przedstawiciel STFZ nawiązał kontakt z dyrektorem Warszawskiego Ośrodka Kultury.

Lemel IX Jacek A. Rochacki
Źródło wiadomości:
W sierpniu tradycyjnie obchodzono rocznicę kampanii roku dwudziestego i Bitwy Warszawskiej. Niech mi tu będzie wolno przypomnieć, że nawet w obliczu wydarzeń tak dramatycznych istniało i rozwijało się wówczas w Polsce życie artystyczne.

"Złoto dałam za żelazo" Dziewiętnastowieczna biżuteria żeliwna Elżbieta Dębowska
Źródło wiadomości:
Kiedy w ostatnich dziesięcioleciach XVIII w. pojawiła się w Anglii nowa technologia, jaką było zastosowanie koksu do opalania tzw. wielkiego pieca, umożliwiło to zastosowanie żeliwa na szeroką skalę. Wkrótce okazało się, że nowy materiał dawał inżynierom niebywałe możliwości. Na początku wieku XIX architektura oswajała się z nową technologią - najpierw nieśmiało, włączając żeliwo w budynki jako kolumny, podpory stropów, galeryjki, schody, poręcze czy elementy zastępujące tradycyjną stolarkę okienną i drzwiową.

Wszystkich 19, aktualnie od 0 do 5
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] >>>



Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.