Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Aktualności
Informacje
Prawo
Trendy
Stowarzyszenia

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Prezent z Mennicy Polskiej pod choinką
Mariusz Przybylski Rzecznik Prasowy Mennicy Polskiej
   Moneta to wspaniały prezent pod choinkę. Zwłaszcza, że w Mennicy Polskiej mincerze wybijają monety w kształcie gwiazdki bożonarodzeniowej, eliptycznych jaj Faberge czy z wizerunkami bohaterów najpopularniejszych kreskówek.
   W styczniu 2011 r. Mennica Polska będzie honorowym gościem World Money Fair w Berlinie, czyli największych na świecie targów numizmatycznych. Firma pokaże na tej imprezie wiele nowych monet. Są one doskonałym prezentem na święta. Kolekcjonerzy z Polsce mogą je obejrzeć i kupić już dziś.
Gwiazdka do klasera i na prezent
Przykładem połączenia numizmatycznej pasji z prezentem pod choinkę jest moneta kolekcjonerska „Gwiazda Bożonarodzeniowa”. Unikalny kształt siedmioramiennej gwiazdy oraz niski nakład do 2000 szt. sprawiają, że jest ona wyjątkowo atrakcyjna dla kolekcjonerów. „Gwiazda Bożonarodzeniowa” została wybita stemplem lustrzanym na krążkach monetarnych ze złota lub srebra (w wersji srebrnej moneta została ozdobiona cyrkoniami). Na rewersach monet srebrnych i złotych znajduje się wizerunek dzieci, które dekorują choinkę ozdobami świątecznymi oraz stylizowane wizerunki płatków śniegu. Na awersach wizerunek królowej Elżbiety II oraz dolarowy nominał (emitentem monety jest Niue Island, w którym obowiązującą walutą są dolary nowozelandzkie). Projektantką wybitej w Mennicy Polskiej monety jest Urszula Walerzak, wybitna polska medalierka, która związana jest z Mennicą.
Bohaterowie kreskówek na monetach
Firma ma także sporą ofertę dla młodych numizmatyków. Niedawno wprowadziła na rynek serię monet „Bohaterowie Kreskówek”. Na numizmatach z tej serii mincerze Mennicy Polskiej wybuli najbardziej rozpoznawalne postaci z bajek całego świata. Mikołaj może, więc przynieść dzieciom monetę z Misiem Uszatkiem albo prezentującą kultowych bohaterów rosyjskiej kreskówki „Wilk i zając” (Nu, pogodi!). Monety zostały wybite na srebrnych krążkach monetarnych próby 925, w niskim nakładzie – do 8000 sztuk. Na rewersach wizerunki bohaterów kreskówek wykonano w technice tampondruku, czyli pomalowano część monety farbami. Tło rewersu przedstawia taśmę filmową z kadrami poszczególnych kreskówek.
Hologramy 3D, wytrawianie i monety eliptyczne
Osoby, które cenią sobie motywy religijne, tradycyjne i historyczne, także nie odejdą z pustymi rękoma ze sklepów oferujących monety Mennicy Polskiej. Wczesną jesienią firma zaprezentowała unikalną srebrną monetę z trójwymiarowym wizerunkiem Papieża Jana Pawła II. Została ona wybita w unikalnej technologii 3D, która powoduje, że wizerunek Papieża wydaje się wypukły, choć w rzeczywistości jest zupełnie płaski. Monetę z hologramem 3D mincerze Mennicy wybili na zlecenie Księstwa Andory. Wcześniej we współpracy z tym emitentem firma zrealizowała kolejną monetę pokazującą dzieło Albrechta Duerera z zastosowaniem w nowej technologii wytrawiania. Oryginalnym prezentem mogą być także piękne monety eliptyczne z serii „Carskie Jaja Faberge” – „Jajo koronacyjne” oraz „Jajo Koniczynowe”. Poza nimi w ofercie Mennicy Polskiej znajdują się także monety dla zagranicznych emitentów z serii „Szlak Bursztynowy”, „Znaki Zodiaku”, „Bajki narodów świata”, „Bohaterowie kreskówek”, „Słynne historie miłosne”, „Wielcy wodzowie”, „Osobliwości natury”, „Miasta Hanzy” oraz „Jak człowiek zdobywał przestworza”.
Na szczęście moneta z kapsułą z podkówką
A dla wszystkich, którzy kochają numizmatykę, Mennica Polska przygotowała nową serię pt. „ Monety na szczęście”. Przedstawiają one w ciekawej formie najbardziej rozpoznawalne i uniwersalne symbole szczęścia. To, co czyni serię wyjątkową jest jej innowacyjna technologia – przezroczysta kapsuła umieszczona w krążku zawierająca poruszający się drobny srebrny element. Pierwsza moneta z serii zawiera w sobie oryginalny element w kształcie podkówki i jemu zawdzięcza swoją nazwę – „Podkówka”. Monety zostały wybite lustrzanym stemplem na krążkach monetarnych próby Ag 925. Czy szczęściu można pomóc? Tak, szczególnie przed Bożym Narodzeniem. Bo święta to czas, w którym odpoczywamy i gromadzimy energię na kolejne miesiące. Jakie są na to sposoby? W portfelu albo w klaserze możemy mieć monetę na szczęście, która będzie dodawać nam otuchy przez cały rok. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Na r o d z e n i a życzy Państwu Mennica Polska!

[ drukuj ]


Źródło wiadomości:
4(14)
Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.