Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Notowania
Bursztyn
Informacje
Notowania
Prawo
Prezentacje
Raporty
Relacje
Rzeczoznawstwo
Trendy
Wydarzenia
Kursy walut
Ceny metali
Ceny złota
Ceny srebra
Ceny platyny
Ceny palladu
Ceny rodu

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Względna wartość kamieni szlachetnych na światowych rynkach jubilerskich Tomasz Sobczak, Nikodem Sobczak
Źródło wiadomości:
Podstawowymi czynnikami decydującymi o wartości kamieni szlachetnych są ich cechy jakościowe, takie jak: masa, barwa i czystość, a w przypadku kamieni oszlifowanych również proporcje i jakość wykonania szlifu. Przy ocenie wartości kamieni nie należy jednak zapominać o innych czynnikach, do których można zaliczyć zwłaszcza rzadkość występowania i zasobność złóż, odporność na czynniki zewnętrzne oraz popyt.

Notowania cen - diamenty okrągłe, pełen szlif brylantowy*
Źródło wiadomości:
Przedstawione w tabelach orientacyjne ceny wartości rynkowej netto podane są w USD za 1 kr masy. Obejmują one kamienie, których szlif, proporcja szlifu i wykończenie oceniane są na bd - bd. Ceny w obrocie wewnątrzbranżowym dla poszczególnych pozycji w zależności od wielkości transakcji, sposobu zakupu i rozbieżności w jakości szlifu mogą znacznie różnić się od podanych w tabelach.

Notowania cen surowca bursztynowego
Źródło wiadomości:
W związku z nagłym przejściem (z dniem 20.12.2003 r.) wyceny surowca bursztynowego, eksportowanego przez państwowy „Kaliningradzki Kombinat Bursztynowy” w Jantarnym, z dolarów amerykańskich na euro, przy zachowaniu (a niekiedy niewielkim podwyższeniu) kwot nominalnych, nastąpiła faktyczna podwyżka cen o około 25%.

Notowania cen skupu surowca bursztynowego w latach 1997–2003 w złotych (PLN) za 1 kilogram
Źródło wiadomości:
Klasyfikacja surowca według gatunków handlowych jest oparta na zasadach ustalonych przez Komisję Rzeczoznawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników w Gdańsku. Przy zakupie bryłek częściowo zanieczyszczonych lub z innymi wadami, stosowane są opusty do 50%.

Notowania cen - diamenty okrągłe, pełen szlif brylantowy*
Źródło wiadomości:
Przedstawione w tabelach orientacyjne ceny wartości rynkowej netto podane są w USD za 1 kr masy. Obejmują one kamienie, których szlif, proporcja szlifu i wykończenie oceniane są na bd - bd. Ceny w obrocie wewnątrzbranżowym dla poszczególnych pozycji w zależności od wielkości transakcji, sposobu zakupu i rozbieżności w jakości szlifu mogą znacznie różnić się od podanych w tabelach

Wszystkich 5, aktualnie od 0 do 5Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.