Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Złotnictwo
Dziedzictwo
Bursztyn
Informacje
Innowacje
Nauka
Organizacje
Prezentacje
Relacje
Technika
Technologie
Trendy

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Wprowadzenie do sztuki konserwacji metalu Sławomir Safarzyński
Źródło wiadomości: 4(14)
Fundacja Hereditas, ktorej celem jest wiedzy o ochronie zabytków, organizuje od kilku lat warsztaty konserwacji zabytków „Studeo et conservo”. W tym roku warsztaty poświecone zostały problematyce konserwacją zabytków metalowych. Uczestnicy tych warsztatów mogli się zapozna m.in.: z konserwacją żelaza, brązów, wyrobów z metali szlachetnych i technikami złoceń w konserwacji zabytków.

Srebro – najpopularniejszy metal szlachetny dr inż. Jerzy Nowakowski
Źródło wiadomości: 4(14)
Cz. I – własności, zastosowanie i nomenklatura
Srebro (Ag, łac. argentum) jest pierwiastkiem chemicznym z grupy metali przejściowych w układzie okresowym. Jest srebrzystobiałym metalem, o największej przewodności elektrycznej i termicznej. W przyrodzie występuje w stanie wolnym, a także w minerałach, takich jak argentyt czy chlorargyryt. Większość wydobywanego srebra występuje jako domieszka rud miedzi, złota, ołowiu i cynku. Srebro było znane od czasów starożytnych. Przez lata było cenione jako metal szlachetny i używane jako waluta, a także do produkcji biżuterii, srebrnych naczyń i sztućców. W przeszłości używane w jubilerstwie do oprawy diamentów i kamieni szlachetnych.

Drugie życie biżuterii – rozmowa z Michaliną Owczarek
Źródło wiadomości: 4(14)
Michalina Owczarek jest studentką V roku w Katedrze Biżuterii ASP w Łodzi i laureatką konkursów złotniczych oraz designerskich. W tegorocznym XXI Konkursie im. Władysława Strzemińskiego „Projekt” zdobyła aż 3 nagrody – jedną z nich ufundowało Międzynarodowe Centrum Targowe, organizator targów Złoto Srebro Czas.

Sposoby obniżenia kosztów wytwarzania biżuterii z udziałem złota cz. 1. Platerowanie złotem Sławomir Safarzyński
Źródło wiadomości: 3(13)
Złoto jest bardzo drogie. W ciągu pięciu ostatnich lat zdrożało prawie trzykrotnie. Niestety rynek spodziewa się dalszych podwyżek. Wysokie ceny złota wpływają na wielkość sprzedaży wyrobów jubilerskich. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że ponownie sięga się po rozwiązania z końca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku...
Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.